Fototapeta w salonie

Zwykły wpis

Z uwagi na walory dekoracyjne fototapeta jest dość często spotykana w salonach. Jest to dekoracja o dużych wymiarach, dominuje nad całością wnętrza, nadaje mu styl. To wszystko są cechy, które skłaniają do dość wyważonego wyboru motywu fototapety. Jest to, między innymi, kwestia takiego doboru motywu, aby fototapeta nie przytlaczała jaskrawymi kolorami, postacie ludzkie lub obiekty nie były zbyt duże, a kolorystyka pasująca do resty aranżacji.

Fototapeta do salonu nie musi być przyklejona na całą ścianę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie z każdej strony pasów ściany niezaklejonych fototapetą, a jedynie pomalowanych na neutralny kolor. Obraz na fototapecie jest wówczas lepiej widoczny, nie dominuje zbyt mocna, a dodatkową korzyści jest kilkudziesięcioprocentowa oszczędność na cenie fototapety.

Jakie motywy polecane sa na fototapety w salonie? Najcześciej kupowany jest otwarty krajobraz, las albo panoramiczny widok wielkiego miasta. Wiele z tych motywów ma dodatkową cechę wytwarzania zludzenia optycznego, dzięki któremu pomieszczenia wydają się większe niż w rzeczywistości. Zazwyczaj oparte jest to na wrażeniu, że patrząc na fototapetę, nie widzimy ściany, tylko oddalone obiekty.

Fototapeta w slonie

Reklamy